BMW E34 520i 1994


Pierwszym naszym zakupem w 2020 r. było BMW E34 520i z 1994 r. Kupiliśmy je w końcu stycznia od pierwszego właściciela (!) z Hiszpanii. Jak można przypuszczać, auto nie ma w ogóle korozji. Co więcej, ten pierwszy właściciel „nastukał” tylko niecałe 173 tys. km. Niestety, procedura wyrejestrowania auta z Hiszpanii jest dość długa, dlatego autem mogliśmy cieszyć się dopiero po miesiącu. W praktyce jednak więcej stało i czekało na zmycie soli z dróg.

Do tego czasu auto jeździło tylko na nieliczne niezbędne naprawy: wymianę przewodu od płynu wspomagania i na wymianę aluminiowych wahaczy przednich. W planach jest zrobienie małego detailingu (auta z Hiszpanii zawsze są nieco porysowane). Na wiosnę będzie robiony również test auta. Na razie sukcesywnie spisujemy pomiary spalania, które porównamy z E34 518i, również w naszym posiadaniu.

Dość ciekawe jest wyposażenie tego egzemplarza: auto ma skóry, drewniane okleiny, sprawną klimatyzację, elektryczne wszystkie szyby i lusterka, airbag kierowcy, oryginalny alarm BMW i późniejsze radio.

BMW jest całe w oryginalnym lakierze poza tylnym prawym błotnikiem, który ma drugą warstwę lakieru.

Na razie wrażenia z jazd są świetne, auto prowadzi się praktycznie jak kilkuletnie auto, co jest zasługą niewielkiego przebiegu.

Aktualna cena samochodu: 15500 zł. Dane kontaktowe w zakładce kontakt (auto należy do właścicieli portalu).

Na zdjęciu ze starą madrycką rejestracją
Podczas pierwszych jazd
Drewno zachowało się w idealnym stanie.
Tak wyglądają od spodu auta z Hiszpanii.