Mercedes 320 CE 1993 Getrag

Mercedes 320 CE

Na przełomie lutego i marca 2020 zakupiliśmy Mercedesa C124 z 1993 r. Auto ma silnik 3.2 o mocy 220 KM, jest to więc jedna z najmocniejszych wersji C124. Auto pochodzi z Hiszpanii i ma dość bogate wyposażenie: klimatyzację, wszystkie szyby elektryczne, oba lusterka elektryczne, poduszkę powietrzną kierowcy oraz skórzaną tapicerkę. Co ciekawe jest to unikalna w całym typoszeregu wersja ze skrzynią manualną 717.450, czyli Getragiem. W tej sportowej skrzyni jedynka jest „do tyłu”. W Polsce są znane jeszcze tylko dwa takie egzemplarze, a zakup takiego modelu za granicą też jest kwestią szczęścia.

Auto dotychczas miało 3 właścicieli, którzy przejechali nim 221 tys. km. Wielkim atutem samochodu jest to, że nie ma ani grama rdzy – w przeciwieństwie do wielu C124, które jeżdżą po Polsce. Hiszpański klimat pomaga zakonserwować dobrze auto – ale nie zawsze pomagają w tym hiszpańscy użytkownicy. Ze względu na uszkodzenia lakiernicze, częściowo też spowodowane słońcem, zdecydowaliśmy się na lakierowanie 3 elementów. Konieczna była również wymiana tłumika środkowego.

Podczas pierwszych jazd silnik 3.2 przypadł nam bardzo do gustu. Manualna skrzynia biegów pozwala wykrzesać niezłą dynamikę.

Aktualna cena samochodu: 34500 zł. Dane kontaktowe w zakładce kontakt (auto należy do właścicieli portalu).

Tuż po zjechaniu z lawety w Polsce