Klasyk na co dzień

Strona o youngtimerach z lat 80. i 90., którymi można jeździć na co dzień

Samochody sprzedane

Mercedes C200 Kompressor Classic 1999

Samochód sprzedany.

Mercedes klasy C w Polsce nie uchodzi jeszcze za klasyka. Co innego w Niemczech, gdzie zadbane mocniejsze egzemplarze osiągają coraz wyższe kwoty i auto jest notowane w prestiżowym katalogu OldtimerMarkt od 2018 r.

Zdecydowaliśmy się w lutym 2020 r. także kupić takie auto. Nasz wybór padł na bardzo rzadko spotykaną wersję 200 Kompressor, ale – uwaga – w wariancie mocy 192 KM. Taka wersja nigdy nie była sprzedawana w Niemczech, a tylko w wybranych krajach Europy południowej: Włoszech, Grecji i Portugalii. Jej osiągi są porównywalne z wersją 230 Kompressor, czyli jest to najszybsza C klasa W202 zaraz po wersjach AMG (przyspieszenie do 100 km/h w 8,2 s.).

Nasz egzemplarz pochodzi z Włoch, miał tam trzech właścicieli, którzy zrobili nim łącznie 160 tys. km. Zachowały się różne kwity z przebiegiem auta sprzed lat. Auto jest prawie całe w fabrycznym lakierze i jest bezwypadkowe.

Z zewnątrz to „skromniś” – wersja Classic, w ogóle nie zdradza swojego potencjału silnikowego. Kiedyś były takie auta. Auto jest w kolorze granatowym i ma w tym samym kolorze utrzymane wnętrze, łącznie z firmowymi dywanikami. Bardzo ładnie to wygląda. Ponieważ to ostatnie lata produkcji W202, auto ma dość bogate wyposażenie, m.in. elektryczne lusterka, elektryczne szyby z przodu, 4 poduszki powietrzne, ABS, ASR, BAS (!), klimatyzację.

Samochód sprzedany.

Auto po naprawie ozdobnej listwy z tyłu
Mercedes W202
Mercedes W202
Naprawiana będzie jeszcze m.in. podsufitka
W tym aucie wszystko jest granatowe – poza kierownicą.
Granat dominuje na drzwiach. Właściwie to jest tylko granat.
Silnik 2.0 Kompressor ma bardzo duży zapas mocy w szerokim zakresie obrotów.

SuperWebTricks Loading...