Klasyk na co dzień

Strona o youngtimerach z lat 80. i 90., którymi można jeździć na co dzień

Unikaty

Honda Civic III 1.5i GT

Honda Civic III generacji, produkowana w latach 1983-87, jest już samochodem rzadko spotykanym, a w wersjach nietypowych, jak Shuttle, CRX, bądź właśnie GT, wręcz niespotykanym. Nasza Honda Civic 1.5i GT to jedyny (lub jeden z dwóch – kiedyś był bowiem jakiś zniszczony egzemplarz na sprzedaż) egzemplarz tego modelu w Polsce. Auto sprowadziliśmy z Francji. Hondy Civic w tej wersji pojawiają się na rynku bardzo rzadko.

Czym różni się GT od zwykłego Civica trzeciej generacji? Przede wszystkim mamy tu silnik 1.5 z wtryskiem PGM-FI, wzorowanym na rozwiązaniach stosowanych w Formule 1. Daje to moc 100 KM, co przy masie 850 kg przekłada się na przyspieszenie do 100 km/h w około 9 sekund. W czasach produkcji tego modelu porównywano go z Fiatem Uno Turbo, Peugeotem 205 GTI, Renault 5 Turbo i Volkswagenem Golfem GTI. Pozostałe różnice dotyczą detali zewnątrz (lakierowane zderzaki, inny tylny pas świetlny), jak i wewnątrz (inne położenie radia, zegary, trójramienna kierownica). Mimo sportowych genów auto jest całkiem praktyczne (sporo miejsca z tyłu, przesuwana tylna kanapa). Szczegóły już niebawem w teście na naszej stronie.

Po zakupie auto przeszło szereg napraw: wymiana rozrządu, wymiana przedniej szyby (uszkodzona w transporcie auta do Polski), wymiana przewodów hamulcowych, tarcz i klocków z przodu, regeneracja aparatu zapłonowego).

SuperWebTricks Loading...