Klasyk na co dzień

Strona o youngtimerach z lat 80. i 90., którymi można jeździć na co dzień

Muzea

Muzeum samochodów i radioodbiorników koło Villach

Co można robić, gdy jesteśmy w Alpach austriackich i pada? Można się wybrać do jednego z tutejszych muzeów – polecamy Villacher Fahrzeugmuseum, prowadzone od ponad 30 lat przez rodzinę Pirker.

W muzeum można zobaczyć ponad 250 eksponatów, z których największą część stanowią motorowery, skutery i samochody. Samochody znajdują się na dole budynku. Wśród nich największe wrażenie na nas zrobiły mikrosamochody: Messerschmitt (określany nie jako samochód, ale „Kabinenroller”), małe auta firmy Glass, i oczywiście BMW Isetta.

Villacher Fahrzeugmuseum

Ciekawe są również przedwojenny Steyr Baby 55 z 1939, niezwykle przypominający Volkwagena Garbusa. Warto zerknąć również na ekspozycję przed i powojennych Fiatów, oraz Trabanta nr 2.999.999. 

Villacher Fahrzeugmuseum

Na górze budynku królują motorowery i skutery, także lokalnych marek, jak Puch, czy lokalne produkty z Villach (!). Są tu także rowery oraz komputery, aparaty, kamery z lat 70. i 80. Nie zabrakło radioodbiorników i maszyn do pisania.

Villacher Fahrzeugmuseum

Wejście kosztuje ok. 10 EUR za osobę. Do tego można dokupić bilet na fotografowanie, ale w jego cenie otrzymuje się katalog, żeby „wiadomo było, co się fotografuje” – jak zaznacza właściciel. Wadą muzeum jest dość ciasne zaparkowanie samochodów, także nie można ich obejrzeć z każdej strony.

Villacher Fahrzeugmuseum

Muzeum znajduje się w Zauchen pod Villcach, Ferdinand-Wedenig Strasse 9 (dość trudno trafić, mało drogowskazów).

Villacher Fahrzeugmuseum

Więcej informacji na stronie muzeum www.oldtimermuseum.at

SuperWebTricks Loading...