Na sprzedaż: 1990 BMW E34 525i

Wśród wielu wersji silnikowych BMW E34, czyli jednej z najbardziej udanych piątek wszechczasów, bardzo poszukiwaną wersją jest 525i z motorem M50. Silnik ten zastąpił wcześniejsze wersje M20 oraz słabsze M30 (w wersji 530i). Wprowadzony został w 1990 roku i wyróżniał się pięknym dźwiękiem oraz dużo niższym zużyciem paliwa od wcześniejszych wersji. W wersji 525i był ponadto dynamiczny i to wpływa na to, że ta wersja należy do najbardziej polecanych i jest swoistym złotym środkiem oferty E34.

Nasze auto pochodzi z pierwszego rocznika produkcji 525i z motorem M50. Auto zostało kupione jako nowe w Niemczech, ale szybko trafiło do Hiszpanii, gdzie jeździło przez około 30 lat. Absolutny brak korozji. Łącznie samochód miał 3 właścicieli i zrobił 285 tys. km. Na przełomie 2021 i 2022 r. auto zostało zakupione przez nas w Hiszpanii i przywiezione do Polski. Jest to wersja z jasnym wnętrzem i takąż deską rozdzielczą (dość rzadko spotykane, ładnie to wygląda).

Na wyposażeniu mamy klimatyzację, elektrykę szyb z przodu, elektrykę lusterek, radio, ABS. Skrzynia biegów manualna. Auto słabe nie jest – ma 192 KM i wyróżnia się świetnymi osiągami jak na przełom lat 80. i 90., potrafi osiągnąć 100 km/h w 8,6 s., a maksymalnie osiąga 230 km/h. Mechanicznie przejrzeliśmy w nim układ chłodzenia (uszczelniony, wymieniony płyn), usunęliśmy zwarcia w elektryce oraz wymieniliśmy akumulator. Klimatyzacja po dużym serwisie i uzupełnieniu. Auto ma doinwestowane zawieszenie, dzięki czemu bardzo dobrze się prowadzi.

Do poprawy detale, m.in. spasowanie tylnej klapy (spróbujemy to zrobić w wolnej chwili). Poprzedni właściciel wymienił poszycie fotela kierowcy i różni się ono nieznacznie od reszty. Tego nie ruszamy. Odmówił również posłuszeństwa licznik dobowy kilometrów (główny działa).

Cena auta: 25900 zł

Tel. do właściciela: 605-561-858

Auto można oglądać w Warszawie.

Możliwość zakupu na hiszpańskich wiekowych tablicach z Madrytu (na zdjęciu) lub po rejestracji na polskich.