Klasyk na co dzień

Strona o youngtimerach z lat 80. i 90., którymi można jeździć na co dzień

Samochody sprzedane

Peugeot 405 1.9 SRI

Kolejnym autem w oferice jest u nas Peugeot 405 w luksusowej wersji 1.9 SRI Climatisee, pochodzączej z rynku hiszpańskiego. Auto wyprodukowano w 1989 r. i jest wyposażone w typowy dla Peugeotów z lat 80. silnik 1.9, który w różnych odmianach napędzał także Peugeot 205 i 309 w sportowych wersjach. W naszym wariancie ma 122 KM, co przekłada się na nieco poniżej 10 s. do setki i świetną elastyczność (zobacz test).

Wersja SRI była uznawana w swoim czasie przez redaktorów francuskich czasopism motoryzacyjnych za złoty środek gamy 405, pomiędzy kofmortem, sportem, a ceną. Rzeczywiście, wyposażenie jak na lata 80. jest bardzo dobre i bije na głowę niemiecką konkurencję. Mamy tu: 4 elektryczne szyby, klimatyzację (sprawną), wspomaganie kierownicy, światła przecimgielne przednie, 4 zagłówki, welurową tapicerkę, oryginalne alufelgi peugeotowskie z lat 80., barwione wszystkie szyby, rolety na tylną szybę, prawe lusterko elektryczne (jak w Mercedesach).

Samochód przejechał dotychczas 198 tys. km. Nadwozie ma w 95% fabryczny lakier (poza lewymi drzwiami tylnymi), a zawieszenie jest całkowicie na częściach oryginalnych jeszcze (!). Do auta jest cały zestaw książeczek serwisowych i dokumentacyjnych. Tablice rejestracyjne hiszpańskie sprzed 2000 r. Komplet dokumentów do rejestracji w Polsce.

Auto dla miłośników Peugeotów, aut francuskich i aut zachowanych w oryginalnym stanie.

Tel. 605-561-858.

SuperWebTricks Loading...