Klasyk na co dzień

Strona o youngtimerach z lat 80. i 90., którymi można jeździć na co dzień

Dziennik kosztów

Koszt serwisu po zakupie: BMW E36 318i

W końcu 2021 r. zakupiliśmy BMW E36 w wersji 318i z automatem i bardzo małym przebiegiem, wynoszącym jedynie 138 tys. km. Auto bardzo zadbane w środku i na zewnątrz, ale nie przeszło ostatniego przeglądu niemieckiego. Ile kosztuje naprawienie takiego auta i przywrócenie do ruchu?

Wiadomo, że wiele aut, które nie przechodzi badań technicznych w Niemczech lub w innych krajach zachodnich, bez problemu przejdzie je w Polsce. Postanowiliśmy jednak najpierw zrobić serwis tego BMW zanim udamy się na SKP.

Co zostało wymienione i ile to kosztowało?

Samochód miał bardzo widoczne wycieki oleju z silnika, jak się okazało spod podstawy filtra oleju. Podstawa uszczelniona, filtr i olej wymieniony. Ponadto do wymiany były wahacze przednie, co wymagało zrobienia jeszcze później geometrii. Wymieniliśmy również drążki i końcówki kierownicze oraz paski i rolkę pasków klinowych. Z tyłu brzęczała osłona termiczna wydechu. Problem był również ze zmianą biegów – chodzi o przełączanie między trybami automatu. Przyczyną był lewarek zmiany biegów, sama skrzynia podczas jazdy działała płynnie. Ostatnia rzecz, typowa dla BMW z tych lat: naprawa podświetlenia zegarów.

Łączne koszty napraw z częściami: 2600 zł.

Po ich wykonaniu auto bez uwag przeszło badanie techniczne.

SuperWebTricks Loading...